Для чого потрібні Яндекс.Вебмайстер і Google Search Сonsole?

Квітень 19, 2021 | Блог | Технічні питання SEO,SEO

Яндекс.Вебмайстер і Google Search Console - це два безкоштовних сервісу аналітики від Яндекс і Google, за допомогою яких можете отримувати інформацію про те, як ваш сайт представлений в результатах пошуку. Вони багато в чому дублюють один одного. Але перший показує інформацію з точки зору однієї пошукової системи, а другий - дивиться на сайт очима іншої.

Обидва сервіси представляють зведення головної інформації по кожному веб-ресурсу. Вони оцінюють:

  • стан ресурсу, відсутність або наявність помилок;
  • індексування (сторінки в індексі, швидкість обходу і інші показники);
  • пошукові запити, за якими просувається сайт (статистика пошукових фраз);
  • відвідуваність сторінок (кліки, переходи);
  • поведінку користувачів на сайті;
  • внутрішні і зовнішні посилання;
  • приналежність до того чи іншого регіону;
  • інші дані.

Вся ця інформація важлива для просування сайту в пошукових системах . Вона дозволяє зрозуміти, чи правильно налаштований сайт, як він працює і наскільки високо оцінюється пошуковими роботами.

У міру того як пошуковики виконують переобхід ресурсів, відомості в Яндекс.Вебмайстер і Google Search Сonsole оновлюються. Якщо на сайті відбулися зміни, вони негайно відображаються на панелі аналітики. Це дозволяє вести моніторинг актуального стану ресурсу і оперативно вживати необхідних дій.

Для більшості веб-майстрів, SEO-фахівців і власників сайтів сервіси Google Search Сonsole і Яндекс.Вебмайстер просто незамінні. Багато хто починає знайомство з ресурсом саме через панель аналітики, і згодом продовжують стежити за змінами на постійній основі.

В сервісах аналітики від Google і Яндекс можна відстежувати інформацію про один або відразу декількох сайтах (наприклад, якщо ви SEO-спеціаліст і займаєтеся просуванням ресурсів різних клієнтів).

Щоб почати роботу, досить додати сайт на свою панель і підтвердити права. Це важливо, оскільки сервіси дозволяють не тільки відслідковувати інформацію, але і вносити зміни, які можуть вплинути на роботу інтернет-ресурсу.

Після того як права підтверджені, стає доступна вся основна аналітика по сайту. І в першу чергу слід провести діагностику ресурсу - перевірити його на наявність помилок і вразливостей (чи немає проблем з безпекою).

Сповіщення про зміни

Розумні системи аналітики від Яндекс і Google здатні самі сповіщати власників сайтів і фахівців про зміни, пов’язані з ними.

Повідомлення показуються в особистому кабінеті, а також приходять на пошту, що позбавляє від необхідності щодня моніторити аналітику.

Як бачимо, Яндекс.Вебмайстер і Google Search Сonsole - досить зручні і корисні засоби для роботи з просування сайту. Причому обидва сервісу - повністю безкоштовні, чим і обумовлена їхня популярність.

Залишити коментар

Currently there are no comments, so be the first!

Це може бути важливо

Є злочини гірші, ніж порушувати правила пошукових систем. Наприклад - не читати їх.