Навіщо і як перевіряти швидкість завантаження сайту?

Липень 9, 2020 | Блог | Прискорення сайту

Швидкість роботи - один з ключових показників сайту. Від нього залежать позиції в пошуковій видачі і конверсія продажів. Слід контролювати швидкодію за допомогою спеціальних сервісів та вживати заходів щодо прискорення завантаження сторінок.

Швидкий зручний сайт - щедре джерело продажів. Швидкість завантаження сторінок - конкурентна зброя та основа успіху в інтернеті. Важливо прагнути покращувати цей параметр і обов'язково контролювати його доступними засобами.

Гонка за покупцем

Компанії і підприємці в інтернеті борються за серця користувачів - своїх потенційних клієнтів. Сайти стають все більш красивими, інформативними, функціональними. У хід йдуть знаряддя SEO , SMM і контекстної реклами. Задіюються будь-яких заходів інтернет-маркетингу - аби опинитися на передовій пошукової видачі.

Можна вкласти багато сил і грошей в дизайн, контент, піар і расшаріваніє сайту в мережі - але залишитися не при справах. І все лише тому, що ресурс занадто повільний.

Чому так важлива швидкість?

Робота в інтернеті - це серфінг. Людина легко переходить зі сторінки на сторінку, з сайту на сайт. За короткий проміжок часу відбуваються десятки кліків, переходів, переглядів сторінок.

Користувач обмежений у часі. Йому завжди ніколи. Він поспішає відкрити для себе нові куточки безкрайнього інтернет-простору.

Час - головна цінність для людини, і особливо для інтернет-користувача.

До того ж, в інтернеті завжди є вибір. Пошуковики видають по одному запиту десятки, а то і сотні сайтів схожої тематики.

Простий приклад:

Аркадій вводить «робот-пилосос купити», він вирішив зробити подарунок коханій дружині. Вгорі видачі відразу декілька відповідних сайтів.Навіщо і як перевіряти швидкість завантаження сайту?Не довго думаючи, Аркадій вибирає сайт, найбільш підходящий своїм запитом - наприклад той, де великий асортимент, пропонують акції та є гарантії.

Без п'яти хвилин покупець клацає на сайт, смакуючи побачити те, що шукав. Але проходить кілька секунд - а заповітна сторінка продовжує грузиться. Замість красивого робота-пилососа по казковій ціні перед очима висить порожній фон.

У той момент, коли сторінка, нарешті, відкривається - Аркадій вже закрив вкладку і вибирає пилосос на сусідньому сайті конкурента.

Факт

«70% користувачів з меншою ймовірністю здійснять покупку (і малоймовірно, що повернуться в майбутньому), якщо час завантаження довше, ніж очікувалося» (За даними опитування Unbounce).

Як швидкість впливає на SEO?

Швидкість завантаження сайту - один з чинників ранжирування. Google повідомив про це ще в 2010 році. Ну а до 2020-их рр. значимість показника page speed тільки зросла.

Швидкодія прямо впливає на SEO, і ось чому:

Пошукові системи безпосередньо заміряють швидкість завантаження, підвищуючи пріоритет швидких сайтів. Пошуковики стежать за поведінкою людей: якщо сторінки рідше відвідують і частіше закривають - рейтинг знижується.

І якщо прямий завмер швидкості грає не таку вже важливу роль, то поведінкові чинники сьогодні - це основа для побудови пошукової видачі. З двох рівних сайтів завжди вище виявиться більш швидкий, і він же принесе більше продажів.

Висока швидкість завантаження - першочергова необхідність. Сторінки повинні відкриватися якомога швидше - майже миттєво. Для цього потрібні відповідні технічні рішення.

Який сайт швидкий, а який ні?

Швидкість завантаження сайту залежить від суми факторів, в тому числі від якості інтернет-з'єднання на стороні користувача, виду і налаштувань браузера, типу пристрою. Але якщо брати самі середні показники, швидкодія має становити 2-3 секунди.

Затримка в 5-7 секунд ще допустима. Але якщо контент завантажується більше 10 секунд - потрібно вживати заходів.

64% користувачів очікують, що сторінки будуть завантажуватися не більше 4 секунд.

У загальному і цілому, швидким слід вважати такий сайт, який не дратує користувача. Сторінки ресурсу повинні завантажуватися досить оперативно - як мінімум, не гірше, ніж у основних конкурентів і в середньому по інтернету.

Як вимірюється швидкість?

Для перевірки швидкості сайту можна використовувати доступні сервіси. Найпопулярніший з них - PageSpeed Insights від Google.Скріншот зроблений за допомогою Lightshot - Google ChromePage Speed Insights заміряє швидкість завантаження на десктопах і мобільних пристроях, а також видає рекомендації щодо прискорення роботи.

Ще один інструмент від Google - сервіс Lighthouse, вбудований в браузер Chrome. З його допомогою зручно тестувати сторінки, просто заходячи на них і натискаючи кнопку тесту.

Для перевірки швидкості мобільної версії призначений сервіс Test My Site.

Подивіться відео про те, навіщо і як перевірити швидкість завантаження сайту:Навіщо і як перевіряти швидкість завантаження сайту

Альтернативні інструменти

Небажано користуватися одним обраним сервісом для виміру швидкодії. Результати перевірок не завжди точні, та й занадто багато факторів впливає на швидкість сторінок.

Ось список альтернативних інструментів для повторного огляду результатів:

  • GTmetrix;
  • Pingdom Tools;
  • WebPagetest;
  • UpTrends;
  • Loading.express;
  • SiteSpeed.me.

Аналізувати page speed можна і за звітами веб-аналітики: в сервісах Яндекс.Метрика і Google Analytics. Тут наочно показується, як співвідноситься швидкість завантаження з відмовами, конверсією і різними діями користувачів.

Чому сайт повільний?

Швидкодія визначається двома основними факторами:

Швидкість роботи сервера, де зберігаються файли сайту.
Программна частина самого ресурсу.

Сторінки можуть повільно відкриватися, якщо на сервері проблеми або він розташований географічно далеко.

Але навіть якщо до сервера немає претензій, сам сайт може бути «важким». Захаращений код, велика кількість неоптимізованого контенту і використання застарілих рішень - все це уповільнює роботу ресурсу.

Як «розігнати» сайт?

Роботи по прискоренню сайту слід довіряти виключно компетентним розробникам. В процесі оптимізації важливо дотримати баланс між технічними характеристиками, юзабіліті, функціоналом і контентом.3 Код сайтуУ числі можливих рішень: грамотний підбір або зміна сервера, доробка програмної частини і скорочення коду, архівація даних, налаштування скриптів, обробка контенту, оновлення програмного забезпечення.

Важливо розуміти, що з часом будь-кому, навіть найдосконалішого сайту, отримати технічну модернізацію, в тому числі спрямована на прискорення його роботи.

Всього лише односекундного затримка завантаження сайту знижує конверсію на 7%!

Постійний моніторинг Page Speed

Робота на прискорення сайту дає результати у вигляді просування в ТОП, зростання відвідуваності і збільшення продажів. Потрібно контролювати page speed і покращувати показник, одночасно підвищуючи якість і привабливість ресурсу для користувачів.

Хочете прискорити сайт?

Залиште заявку і отримаєте аудит і індивідуальну комерційну пропозицію щодо прискорення вашого сайту БЕЗКОШТОВНО.

Залишити коментар

Currently there are no comments, so be the first!

Це може бути важливо

Є злочини гірші, ніж порушувати правила пошукових систем. Наприклад - не читати їх.