Основні етапи розробки сайту під ключ - шлях з 17 кроків

Вересень 21, 2020 | Блог | Створення сайту

Створення сайту дуже трудомісткий процес, в якому беруть участь інтернет-маркетологи, веб-дизайнери, програмісти, верстальники, тестувальники, копірайтери, контент-менеджери та інші фахівці.

Причому, основна - сама об’ємна, складна і копітка - робота прихована від очей. Через це у людей, далеких від веб-розробки, часто виникає нерозуміння суті процесу і принципів ціноутворення. А іноді може здаватися, що виконавці завищують вартість і свідомо або ненавмисно затягують здачу проекту.* Створення сайту

Ми вирішили відновити справедливість (а заодно розвіяти популярні міфи), докладно освітивши процес розробки «від і до». Вийшов «мануал» довжиною в 17 пунктів, що само по собі свідчить про масштаб діяльності, яка розгортається в рамках створення сайту.

Процес створення сайту покроково

Описуємо процес веб-розробки, як це відбувається в нашій компанії (і в більшості сумлінних студій). На практиці окремі пункти можуть бути опущені або, навпаки, додається щось нове. Але, в цілому, робота зі створення сайтів будується саме так.

Підготовка до створення сайта

1. Безкоштовна консультація

Все починається з першого контакту, який встановлюється між замовником і потенційним виконавцем (веб-студією). Ми знайомимося один з одним і обмінюємося інформацією.

На цьому попередньому етапі вважаємо за потрібне безкоштовно проконсультувати Вас по можливостям і перспективам реалізації проекту. У свою чергу, ви робите висновок про компетентність фахівців і вирішуєте, чому слід довірити проект саме нам.

Знайшовши порозуміння, переходимо до більш глибокого взаємодії.

2. Заповнення брифу

Щоб більш точно і повно зрозуміти ваші очікування від майбутнього сайту, ми висилаємо бриф - шаблон з питаннями. Його бажано заповнити якомога докладніше. Це дозволить уникнути прикрих непорозумінь на етапі проектування і розробки.

Заповнений бриф дає можливість оцінити обсяг і приблизну вартість робіт.

Грамотно складений і інформативний бриф - перша умова успішної розробки сайту.

3. Обговорення проекту

Отримавши заповнений бриф, ми уважно знайомимося з ним. При цьому у фахівців виникають питання, ідеї, пропозиції. Так починається обговорення майбутнього проекту.

Важливо, щоб в ньому активну участь обидві сторони. Це дозволяє своєчасно вносити корективи, генерувати нові ідеї, вибудовувати загальне уявлення про сайт.

Нехай Вас не бентежить велика кількість питань. Краще відразу проговорити кожну деталь, щоб потім не витрачати ресурси на виправлення.

4. Підготовка комерційної пропозиції

На основі отриманих даних і внутрішнього планування формуємо базовий документ - комерційна пропозиція на створення сайту (КП). У ньому детально описується, що , як і чому буде зроблено для отримання потрібного результату.

У КП, крім іншого, прописуються: цілі розробки, технічні характеристики ресурсу, переваги нашої пропозиції і вартість послуг.

5. Підписання договору

Коли КП обговорили, проговорили всі хвилюючі питання і прийшли до консенсусу, складаємо і укладаємо договір. Він гарантує Вам, що послуги зі створення сайту будуть надані в повному обсязі і в домовлені терміни.

Після укладення договору продовжуємо роботу з проектування ресурсу.

6. Збір семантики для SEO

Уже на етапі розробки важливо сформувати семантичне ядро (набір згрупованих пошукових запитів, за якими сайт буде показуватися в пошуку).

Відповідно до семантикою формується структура ресурсу, продумуються його дизайн і наповнення. Це дозволить швидко і успішно стартувати в Мережі.

Детальніше про це розповідаємо тут: Навіщо потрібно SEO-супровід на етапі розробки сайту .

7. Складання технічного завдання

Фінальний підготовчий етап - формування технічного завдання на створення сайту (ТЗ). Воно складається мовою, зрозумілою фахівцям - веб-дизайнерам, програмістам. Це робочий документ, що допомагає виконати всі вимоги і проконтролювати результат.

Нерідко замовник сайту вже має готове ТЗ, тоді даний етап можна пропустити.

Якщо техзавдання складається студією, його обов’язково погоджуємо з Вами.

Розробка дизайну

8. Створення дизайн-концепції сайту

Дизайн-концепція - це загальна схематична візуалізація, що показує, як буде виглядати сайт в цілому. Можна порівняти її з ескізом - «начерком», який згодом обростає деталями, наповнюється обсягом і кольором.

Ми пропонуємо кілька варіантів дизайн-концепцій і пояснюємо переваги кожного підходу.

Ви обираєте найкращий, на ваш погляд, варіант. Він і надходить в роботу.

9. Створення прототипів сторінок сайту

Прототипування - створення шаблонів сторінок. Прототип демонструє загальний зовнішній вигляд і структуру.

Ми створюємо прототипи для всіх типів сторінок : головна, каталог, сторінка послуг, контакти, картки товарів і т.д.

Кожен шаблон узгоджується і, при необхідності, допрацьовується.

10. Розробка дизайну адаптивної версії

Не менше 50% вашої аудиторії користується мобільними пристроями. Тому важливо підготувати версії сторінок, адаптовані під гаджети.

Адаптуюся створюється на основі затверджених макетів деськтопной версії. У підсумку ви отримуєте сайт в трьох дозволах: широкоформатний монітор, планшет, смартфон.

Завдяки адаптивності ваш сайт буде коректно відображатися у всіх користувачів. Це означає: більше відвідувачів, менше відмов, вище позиції і продажу.

Верстка та програмування

11. Верстка сайту

На етапі технічних робіт все, що придумано і «намальовано», реалізується в «цифрі» - у вигляді коду.

Програміст, що займається версткою, створює сторінки за допомогою HTML і CSS-стилів. Дуже важливо, щоб цим займався досвідчений фахівець. Від нього залежить, як буде завантажуватися і відображатися сайт.

12. Програмування

Ще один відповідальний етап - програмування функціоналу. Щоб на сайті працювали форми зворотного зв’язку, корзина магазину і інші опції, необхідно використовувати ефективні засоби веб-розробки.

Знайти і правильно застосувати їх здатний тільки досвідчений програміст.

Дуже добре, що програмуванням займається та ж людина, який брав участь в обговоренні проекту і складанні ТЗ. В результаті - всі функції сайту працюють швидко, чітко і легко налаштовуються.

13. Тестування сайту

Все, що зроблено в процесі веб-розробки, піддається тестуванню. Цим займаються аналітики, програмісти, тестувальники студії і сам замовник.

Ретельно перевіряємо працездатність і оперативно усуваємо проблеми до виходу сайту в «світ».

Наповнення сайту

14. Підготовка контенту

Оболонка сайту готова, залишилося наповнити її змістом. Для цього використовуються тексти, фотографії і картинки, відео і анімація, таблиці і інфографіка.

Контент надається замовником або створюється в студії. У нас є копірайтери, коректори та редактори, які відповідають за якість публікованих матеріалів.

Створення контенту краще довірити фахівцям. Він повинен бути не тільки цікавим і корисним, а й оптимізованим відповідно до SEO.

15. Розміщення контенту

Створений контент розміщується на сайті. Коли проект невеликий, це робиться вручну. Якщо на сайті сотні або тисячі сторінок, доцільно задіяти програмні засоби (наприклад, вивантаження з 1С).

Контент-менеджер стежить за тим, щоб вміст сайту красиво і правильно відображалося незалежно від розмірів екрану, софта і браузера.

Фотографії оптимізуються зі збереженням якості - для прискорення завантаження сторінок.

Тіпографірованіе забезпечує правильне відображення текстів - для комфортного сприйняття користувачами.

Запуск і здача проекту

16. Фінішні налаштування і запуск

Перед запуском проект ще раз тестується - вже в готовому, наповненому вигляді. Після цього сайт переноситься на хостинг, і підключається домен. Тепер ресурс доступний в Мережі, і його можна знайти за унікальною адресою.

17. Здача проекту замовнику

Оскільки весь процес розробки відбувається за вашої активної участі (замовник узгоджує, стверджує, вносить правки на кожному етапі), «сюрпризи» при здачі сайту виключені.

Етапи оплати

Окремо варто сказати про те, як оплачуються в бізнес-процеси.

Як ви побачили, процес створення сайту - тривалий і включає в себе безліч етапів. Логічно, що оплата теж здійснюється поетапно. Це зручно як для замовника, так і для веб-студії.

Зазвичай робота починається після отримання невеликої передоплати. А подальша послідовник внесення платежів обговорюється і прописується в договорі.

Професійна веб-розробка

Описаний в статті алгоритм здається нам найбільш продуктивним. Він дозволяє створювати сучасні сайти, які задовольняють вимогам замовників, відвідувачів і пошукових систем.

Професійний підхід гарантує високу швидкість виконання. Замовивши веб-розробку в SEOFox , ви отримаєте якісний результат за мінімальний термін. А щоб почати, достатньо залишити заявку на безкоштовну консультацію.

Залишити коментар

Currently there are no comments, so be the first!

Це може бути важливо

Багато людей схильні перебільшувати ставлення пошукових систем до себе і свого сайту - чомусь їм здається, що вони у кожного викликають складну гаму симпатій і антипатій.