Режим економії: 6 способів дешево створити сайт і не облажатися

Квітень 16, 2021 | Блог | Створення сайту,Поради клієнтам

Вам потрібен сайт, але ви не готові за нього переплачувати? Якщо ваш бюджет обчислюється десятками тисяч гривень, у нас для Вас гарні новини. Ми підготували кілька слушних порад про те, як запустити сайт без зайвих витрат. Великим компаніям вони підійдуть навряд чи, але фрілансерам і малому бізнесу - цілком.

Як заощадити при створенні сайту

Способів не так багато. Ми відібрали ті з них, які дозволяють зробити хороший сайт і не мають негативного впливу на досвід відвідувачів. Розберемо їх по порядку.

Використовуйте конструктори сайтів

Багато програмістів ненавидять конструктори сайтів. Тому що це непрофесійно, бо сайти на них завантажуються повільно, тому що вони «прив’язують» до себе користувачів… Питання професіоналізму залишимо фахівцям, нам же просто потрібен сайт, добре виконує свої цілі. А ось на інші претензії є сенс поглянути детальніше:

Якщо зробити сайт на конструкторі, то потім його не вийде перенести.Це частково правда. Якщо експортувати код деякі сервіси ще дозволяють (Tilda, Webflow), то адаптувати його під іншу CMS - завдання, порівнянна з повноцінною розробкою сайту з нуля. Якщо ви думаєте, що колись ваш сайт розростеться настільки, що тримати його на конструкторі стане незручно, краще відразу виберіть інше рішення.

До сайту на конструкторі можна підключити інші сервіси. Це не так. Майже у всіх відомих конструкторів готові інтеграції зі сторонніми сервісами - це значить, що підключати платіжні системи, віджети зворотного зв’язку, системи коллтрекінга і інші сервіси можна просто й невигадливо. У Тільди і зовсім є API, через яке можна підключати сторонні рішення.

Сайти на конструкторах складно просувати в пошукових системах. Це головний недолік. За рідкісним винятком сайти на конструкторах мало придатні для SEO-просування. Причина в тому, що багато сервісів мають закритий код і не надають доступу до FTP. Через це на сайт не виходить впровадити мікророзмітки, завантажити файли для AMP і Турбо-сторінок. Якщо копнути глибше, складнощів виявляється ще більше: одні конструктори за умовчанням відкривають товарні картки у спливаючих вікнах, інші - не дозволяють налаштувати людинозрозумілі URL, треті - додати canonical на сторінки пагінацію, і т.д.

Також недоліком конструкторів можна назвати абонентську плату, в кілька разів перевищує вартість послуг звичайного хостинг-провайдера.

Правда, в середньому вона все одно становить близько 150 грн. на місяць, що складно назвати великою сумою навіть для малого бізнесу.

В остаточному підсумку, конструктори - непогане робоче рішення для фрілансерів і підприємців, яким потрібен Лендінг або простий сайт-візитка. Також вони дозволяють швидко і з мінімальними вкладеннями перевірити гіпотезу перед тим, як приступати до розробки повноцінного сайту.

2. Знайдіть відповідний шаблон сайту

Готові шаблони - компромісне рішення між конструкторами і розробкою власного сайту. Їх можна підібрати під будь-яку популярну CMS: WordPress, Joomla, Drupal та інші. На ThemeForest і MOJO Marketplace продаються десятки тисяч шаблонів сайтів усіх типів: блогів, сайтів-візиток, портфоліо, інтернет-магазинів і корпоративних порталів. Деякі з них безкоштовні, але в більшості своїй з преміум-темами вони не йдуть ні в яке порівняння. Останні стоять в середньому $50-100. За ці гроші ви отримаєте готовий до роботи шаблон, який досить налаштувати і замінити в ньому контент на власний.

На ThemeForest розміщені понад 50 тисяч шаблонів для WordPress

Головним мінусом шаблонів вважають їх однотипність. Насправді, при бажанні змінювати їх можна настільки сильно, що з першого погляду визнати в шаблоні своє творіння не зможе навіть сам розробник.

Відчутним недоліком може стати лише той факт, що в порівнянні з конструкторами сайтів шаблони все ж вимагають певних навичок роботи з хостингом і CMS. І для цих цілей все ж краще найняти фахівця, який встановить шаблон, при необхідності доопрацює його і наповнить сайт вашим контентом.

3. Використовуйте безкоштовні CMS

Двигуни можна умовно розділити на три категорії: платні коробкові рішення, студійні і некомерційні CMS. Ми рекомендуємо вибирати останні, і ось чому:

Студійні CMS прив’яжуть Вас розробнику. Ще пам’ятаєте поширений недолік конструкторів? Майже жоден з них не дозволяє перенести сайт на іншу платформу. З студійними двигунами справи йдуть точнісінько так само: в більшості випадків ваш сайт буде розміщений на сервері студії і внести зміни в код ви не зможете.

Платні коробкові рішення себе не окуплять. Коли українському підприємцю потрібно зробити сайт, він для чогось купує 1С-Бітрікс. У цього движка є свої плюси: проста інтеграція з управлінськими рішеннями і наявність всіх необхідних модулів «з коробки». Але, як і більшості інших платних українських CMS, крім ціни протиставити того ж WordPress йому майже нічого.

На офіційному сайті WordPress можна скачати більше 50 тисяч плагінів, що дозволяють швидко додавати на сайт відсутні можливості. Якими б можливостями «з коробки» не володіли платні рішення, WordPress легко компенсують їх недолік тисячами додаткових плагінів. Останні також дозволяють легко налаштовувати інтеграцію з потрібними сервісами, а установка тих самих шаблонів з минулого пункту на цей движок займе всього пару хвилин.

4. Не переплачуйте за дизайн

Дизайн - перше, до чого висувають вимоги багато замовників сайтів. Це зрозуміло, адже «сайт - обличчя бізнесу». Але при обмеженому бюджеті додаткові витрати на оформлення всього під стать своєму смаку навряд чи можна назвати хорошою інвестицією. Яким би він не був, дизайн не призведе до Вас відвідувачів. Звичайно, це не означає, що оформленням потрібно займатися абияк: врешті-решт, в якійсь мірі від нього залежать і поведінкові чинники, і навіть продажі. Просто унікальний дизайн для досягнення хороших показників зовсім не потрібен, а знайти готовий шаблон з працюючими рішеннями можна за півгодини. Замініть на ньому картинки, шрифти та кольори на фірмові, і дізнатися його буде неможливо.

5. Виберіть недорогий домен

З доменом ситуація йде приблизно так само, як і з дизайном. Красиві і короткі доменні імена, особливо в зоні .com, - на вагу золота. Ось тільки навіщо вони Вам? Значно дешевше можна зареєструвати ще ніким не зайняте ім’я. Вартість залежить від того, яку ви виберете зону (.shop, .com і т.д.) і реєстратора.

Великі компанії часто пропонують зареєструвати домен за низькою ціною, але сповна компенсують це собі, коли ви вирішите продовжити його. З українських реєстраторів можна виділити Hostiq та ХостингУкраїна ім’я в зоні .com.ua У них обійдеться в 260 грн. На рік.

Вартість реєстрації доменів у Hostiq

Якщо сподобався Вам домен вже зайнятий, зверніть увагу на «галузеві» зони: .engineer, .training, .market, .restaurant, .tours і інші. Вони обійдуться дорожче - від 300 до 700 грн. за рік, - але дозволять легко підібрати запам’ятовується ім’я.

6. Не витрачайте на великі агентства

Якщо для робіт ви вирішите залучити агентство, не звертайтеся в крупні студії. Якщо ви не умовно УкрЗалізниця, швидше за все там вашим сайтом будуть займатися один-два співробітника, одночасно ведуть 20 проектів. А ось рахунок за їх роботу Вам виставлять такий, що можна буде прогодувати всю команду розробників, дизайнерів і сеошників, і ще залишиться на корпоратив.

Щоб заощадити, краще виберіть невелику студію. Уваги вашому проекту приділять куди більше, а додана вартість виявиться значно нижче. Переконатися в тому, що команда впорається з вашим замовленням нескладно - достатньо вивчити портфоліо агентства і знайти реальні відгуки клієнтів.

На чому економити не можна

Коли бюджет обмежений, спокуса тугіше затягнути паски може приймати найрадикальніші форми. Головне в цьому випадку - вчасно зупинитися. Ось кілька важливих речей, «різати бюджет» на яких не варто ні в якому разі.

1. Верстка та програмування

Тут все очевидно: сайт повинен працювати, інакше навіщо він Вам потрібен? Будете економити на верстці - «попливуть» зображення і текст на пристроях з різними дозволами, зекономиш на програмуванні - відвалиться кошик в самий невідповідний момент. Такі експерименти можуть дорого обійтися, тому краще відразу вибирати компетентних фахівців.

2. Хостинг і сервер

Від хостера залежить доступність вашого сайту. Навряд чи ви хочете, щоб відвідувачі раз у раз не могли зайти на потрібну сторінку або чекали її відкриття за півхвилини. Крім очевидного, це ще й погано позначається на поведінкових факторах і значення PageSpeed Insights, а то є і на SEO в цілому. Тому краще відразу вибрати перевіреного провайдера і заздалегідь розібратися з тим, який потрібен сервер.

Який би хостинг ви не вибрали, при реєстрації дотримуйтеся цих порад:

Реєструйтеся самі.Незважаючи на те, що вибір хостингу фрілансером або агентством - не рідкість, вдаватися до цієї практики ми не радимо. Справа в тому, що єдиним критерієм вибору в такому випадку часто стає агентський відсоток, який отримає розробник. Зустрічаються і випадки банального обману, і навіть вимагання, коли хостинг на себе реєструє розробник.

В випадку реєстрації по нашим посиланням ми не тільки отримаємо невеликий відсоток, а надамо безкоштовну підтримку для бізнесу, а за наших провайдерів ми можем поручатися.

Вказуйте точні дані. Якщо ви вкажете невірні дані про себе в момент реєстрації хостингу або домену, провайдер або реєстратор може заблокувати ваш аккаунт до з’ясування. У кращому випадку ви тимчасово втратите доступ до сайту, в гіршому - позбудетеся домену і файлів на сервері.

3. Контент

Який би сайт ви не робили - інтернет-магазин, корпоративний портал, портфоліо або візитку, - без якісного контенту він не буде виконувати свої завдання. Картки товарів, виконані роботи, ваші компетенції і послуги - все це повинно бути описано і представлено в кращому вигляді. Від фотографій і тексту залежить багато чого: зацікавите ви відвідувача настільки, що він залишиться на вашому сайті, ознайомитися він з вашими товарами або послугами і зважитися чи їх замовити.

Що вже говорити про те, що контент безпосереднім чином позначається на SEO: від того, наскільки якісними будуть тексти і зображення, залежить ранжування сторінок сайту у видачі та, як наслідок, кількість відвідувачів з пошуку. Якщо ви не дизайнер і копірайтер, делегуйте створення контенту фахівцям - вони підготують для вашого сайту тексти та зображення, які сподобаються і людям, і пошуковим системам.

Так що все-таки робити?

Резюмуючи вищесказане, зазначимо ключові способи заощадити при створенні сайту:

  • Якщо ви збираєтеся робити сайт самостійно, не бійтеся використовувати конструктори - деякі з них відмінно підходять для створення нескладних проектів і, всупереч поширеній думці, демонструють хорошу швидкість завантаження;
  • Якщо конструктори Вам не підходять, зверніть увагу на готові шаблони для безкоштовних CMS. Який би Вам не був потрібен сайт, завжди можна знайти відповідне рішення за якісь півгодини, а подальшу роботу - передати фрілансерам або невеликому агентству;
  • «Унікальний» дизайн або короткий домен навряд чи принесуть Вам численні продажу, а от витрати на сайт збільшать в рази. Якщо ваш бюджет обмежений, що не витрачайте на це. Кращого забезпечте безперебійну роботу сайту, вибравши хороший хостинг і сервер, а також підготуйте для відвідувачів потрібний контент.

Нехай якісь з цих рад здадуться Вам очевидними, сподіваємося, кому-то вони допоможуть створити хороший сайт і не переплачувати за нього.

Залишити коментар

Currently there are no comments, so be the first!

Це може бути важливо

Є злочини гірші, ніж порушувати правила пошукових систем. Наприклад - не читати їх.