Що таке індексація сайту і як її перевірити?

Квітень 15, 2021 | Блог | Просування сайту,SEO,Технічні питання SEO

Чим би ви не займалися, інтернет-магазином, корпоративним порталом або Лендінзі, зробити сайт - лише півсправи. Далі починається найцікавіше - просування. Індексація в цій справі - перший крок на шляху до топу пошукової видачі. Розповідаємо про те, як вона відбувається, як її перевірити і прискорити.

Як працює індексація

Просування починається з потрапляння сторінок сайту в індекс пошукових систем (ПС). У ці бази даних Яндекс, Google та інші сервіси заносять інформацію про вміст сторінок: використаних на них ключових словах, розміщеному на них контенті і іншу інформацію.

Потім, коли користувач звертається до ПС із запитом, сервіс аналізує зібрані дані і підбирає найбільш підходящі варіанти відповіді зі списку проіндексованих сторінок.

Як потрапити в індекс пошукових систем

Щоб ваш сайт проиндексировали, про нього потрібно повідомити пошуковим системам. Це можна зробити декількома способами.

1. За допомогою інструментів пошукових систем. Майже у всіх пошукових систем є власні сервіси для веб-майстрів. У найпопулярніших з них на території України - Google - це Search Console.

Однак коли мова заходить нема про декількох десятках сторінок, а про індексацію сайту в цілому, більш ефективним рішенням буде додати його в Google, а потім вказати посилання на карту сайту (файл Sitemap) в Search Console Тоді пошуковики почнуть самостійно і регулярно відвідувати ваш сайт і його нові сторінки, щоб потім додати їх в індекс. Про те, як скласти карту сайту ви можете дізнатися в керівництві Google. Що стосується швидкості потрапляння в видачу, вона залежить від багатьох факторів, але в середньому займає одну-два тижні.

2. За допомогою посилань з інших сайтів.Швидко звернути увагу пошукових систем на вашу нову сторінку можна, розмістивши посилання на неї на інших порталах. Якщо один з них буде новинним, швидше за все, сторінка швидко потрапить в видачу, так як пошукові системи часто перевіряють такі сайти і посилання на них вважають корисними. У деяких випадках індексування може зайняти менше доби. Чи потрапить сторінка в пошукову видачу, залежить від її вмісту. Якщо з нею все в порядку, робот проиндексирует її і незабаром вона з’явиться в пошуковій видачі.

Як перевірити індексацію сайту

Є кілька способів дізнатися чи були проіндексовані потрібні Вам сторінки.

1. За допомогою Search Console. По перше, для цього є спеціальний інструмент - «Перевірити статус URL». Досить додати в нього посилання на потрібну сторінку, і протягом двох хвилин (іноді - кількох годин) ви дізнаєтеся про статус сторінки в ПС.

Щоб перевірити статус сторінки в Search Console, потрібно ввести посилання на неї в пошуковому рядку, яка відображається у верхній частині екрану. На що відкрилася формі ви дізнаєтеся, чи була сторінка проіндексована пошуковиком.

2. За допомогою команди «site».Якщо ви не хочете додавати сайт в сервіси для веб-майстрів, ви можете перевірити відразу всі потрапили в індекс пошуковиків сторінки за допомогою спеціальної команди. Для цього введіть у пошук Google запит виду «site:mysite.com» (без лапок), і ви побачите всі сторінки, що потрапили в видачу.

3. За допомогою сервісів. Найпростіший спосіб перевірити індексацію певних сторінок - скористатися для цього сторонніми сервісами. Наприклад, Серпхант дозволяє перевірити індексацію відразу 50 сторінок Google. Введіть посилання на них в спеціальну форму (не забудьте про http: // або https: //) і натисніть «Почати перевірку». Іноді інструмент довго видає результати перевірки по одній-двох позиціях, але істотно на функціональність це не впливає.

Ще один сервіс - плагін RDS Bar для Chrome , Firefox і Opera - дозволяє отримати детальну інформацію про будь-якої відкритої в браузері сторінці, в тому числі і про те, проіндексована чи вона.

Як прискорити індексацію

Чим швидше пошукові системи внесуть сторінку в індекс, тим швидше на неї потраплять відвідувачі. Щоб скоротити час очікування, дотримуйтесь наступних рекомендацій:

  • Обов’язково додайте сайт в ПС через сервіси для веб-майстрів.
  • У Search Console вкажіть посилання на файли Sitemap і robots.txt.
  • Регулярно додавайте на сайт новий унікальний контент.
  • Не забувайте перелінковувати сторінки між собою.
  • Додавайте посилання на нові сторінки в соціальні мережі і на інші сайти.

Як закрити сайт від індексації

Не всі сторінки подобаються пошуковим системам. Деяким з них - наприклад, службовим сторінкам і тим, які поки що знаходяться в розробці, - не тільки нічого робити у видачі, а й краще взагалі не потрапляти на очі пошуковим роботам. Щоб запобігти попаданню таких сторінок в видачу, краще відразу заборонити їх індексацію. Зробити це також можна декількома способами:

1. Використовувати команду Disallow в файлі robots.txt. У цьому файлі вказуються правила для пошукових роботів: якісь сторінки в ньому можна дозволити індексувати певним ПС, а якісь - заборонити. Щоб сторінка не потрапила в видачу, використовуйте команду Disallow.

2. Додати тег noindex в HTML-код сторінки. Напевно, найпростіший спосіб, коли потрібно заборонити роботу індексацію конкретної сторінки або сторінок певного типу. Щоб скористатися ним, достатньо додати в розділ HTML-коду сторінки директиву.

3. Використовувати авторизацію. Деякі сторінки - наприклад, особистий кабінет і «чернетки», що знаходяться в розробці, - можна закрити від роботів формою авторизації. Це найнадійніший спосіб, так як навіть ті сторінки, індексація яких заборонена в robots.txt або директивою noindex, можуть потрапити в пошукову видачу, якщо на них ведуть вказує жодна стаття.

Залишити коментар

Currently there are no comments, so be the first!

Це може бути важливо

Є злочини гірші, ніж порушувати правила пошукових систем. Наприклад - не читати їх.