Що таке SEO?

Вересень 4, 2020 | Блог | SEO,Просування сайту

Популярна останнім часом абревіатура SEO - що вона означає і як може допомогти в просуванні сайту? SEO (Search Engine Optimization) в перекладі з англійської означає «пошукова оптимізація». Іншими словами, це всебічний розвиток і просування сайту в інтернеті, щоб в результатах видачі пошукових систем ресурс займав перші позиції. Все просто: чим вище сайт у видачі пошукової системи, тим більше трафік відвідувачів.

На сьогоднішній день SEO вважається найбільш простим і ефективним способом залучення аудиторії: «розкручений» веб-ресурс в ТОП-видачі може зібрати до 60-80% всього трафіку в своїй ніші.

Принцип роботи SEO

Розповідаємо по кроках:

 1. Користувач заходить в інтернет і вводить запит в пошуковій системі (наприклад, Google, які найбільш поширені в Україні).
 2. Пошукова система аналізує запит і виводить результати пошуку у вигляді списку ресурсів з послідовним порядком.
 3. Список складається з посилань і опису - читач знайомиться з короткою інформацією і переходить на сайт, якщо відомості його зацікавили.
 4. Чим вище посилання на той чи інший веб-ресурс в пошуковій видачі, тим більша ймовірність, що людина по ній перейде. Зазвичай середньостатистичний користувач інтернету переглядає максимум однієї-двох сторінок пошукової видачі.

Що входить в SEO-просування

Щоб за допомогою SEO зібрати великий трафік в інтернеті, необхідна робота за наступними напрямками:

 • складання семантичного ядра (підбір ключових пошукових запитів по тематиці просувається ресурсу);
 • технічна оптимізація сайту (створення найбільш простою і зрозумілою навігації, розстановка посилань, прискорення завантаження сторінок);
 • внутрішня і зовнішня оптимізація сайту (сюди входять оптимізація контенту і підвищення його унікальності, а також нарощування авторитету веб-ресурсу в інтернеті);
 • оцінка поведінкового фактора користувачів (дослідження цільової аудиторії та її поведінки при використанні веб-ресурсу);
 • постійний збір статистики про переходах на сайт і аналіз отриманих даних, при необхідності - коригування стратегії просування.

Які чинники впливають на просування сайту

Навіть якщо врахувати і ретельно опрацювати всі напрямки, перераховані вище, результат роботи не завжди буде стовідсотковим і досяжним в короткі терміни, оскільки на просування сайту впливає безліч факторів, які будуть індивідуальні для кожного конкретного веб-ресурсу. Серед основних можна перерахувати:

 • вік сайту і рівень лояльності пошукових систем (одні ресурси легко піднімаються в ТОП, інші вивести в лідери набагато складніше);
 • конкуренція (чим затребуваний ваш продукт або послуга, тим вище конкуренція в ніші, а значить і складніше просування);
 • відвідуваність (сайти з низьким трафіком рідко стають авторитетними, відповідно, рідко піднімаються вгору при пошуковій видачі);
 • контент (чим якісніший і уникальніший ваш контент, тим більший інтерес у аудиторії він викличе).

В середньому, перші результати SEO можна побачити на третій-четвертий місяць роботи. Швидке зростання трафіку і неприродне збільшення числа користувачів може загрожувати санкціями з боку пошукових систем.

Від чого залежить вартість SEO-просування

Для кожного ресурсу вартість просування буде різною, адже для кожного сайту розробляється унікальна стратегія з урахуванням індивідуальних факторів. В основному, бюджет складається з:

 • географії просування (просування в столичних регіонах, де набагато вища конкуренція, завжди дорожче, ніж в провінції);
 • авторитетність ресурсу (якщо сайт вже має активну аудиторію в Мережі, то робота SEO-фахівців обходиться дешевше);
 • складу професійної команди (просування сайту вимагає комплексного підходу і злагодженої роботи контент-менеджера, копірайтера, оптимізатора, фахівця з SEO, аналітика, веб-майстри. Тому чим більше команда, тим дорожчими послуги, але тим вони і якісніше).

Якщо Вам потрібно професійне SEO-просування, звертайтеся в студію SEOFox. За допомогою найсучасніших і ефективних методів ми збільшимо трафік на ваш ресурс з мінімальними витратами.

Для кожного клієнта ми проводимо комплексний SEO-аудит, внутрішню і зовнішню оптимізацію, створюємо посадочні сторінки і пропонуємо надійні алгоритми подальшої роботи. Команда SEOFox надає послугу SEO-просування як для готових сайтів, так і для веб-ресурсів на стадії розробки. Пам’ятайте, чим більше людей заходять на вашу веб-сторінку, тим вище впізнаваність вашого бренду. Прокачайте ваш сайт вже зараз!

Залишити коментар

Currently there are no comments, so be the first!

Це може бути важливо

В SEO одна гарантія - виконаний обсяг роботи. Решта залежить від пошукових систем.