Вигадки, міфи про швидкість сайту

Квітень 8, 2021 | Блог | Прискорення сайту

Зараз у всіх швидкий інтернет - сайт не може гальмувати. У мене ж швидка CMS - інтернет-ресурс не потрібно прискорювати. Дорогий хостинг вирішить всі проблеми. Чи так це? Звичайно ж ні. Ми зібрали найпоширеніші помилки про прискорення сайту. З Вас прочитання статті, а з нас - аудит.

В останні роки сфера інтернет-маркетингу розбурхана темою прискорення сайту. Це питання обговорюється практично всіма: і розробниками, і сеошниками, і веб-аналітиками, і … ну, ви зрозуміли.

Ще в 2010-му важливість проблеми швидкості інтернет-ресурсу довели такі гіганти інтернет-маркетингу, як Amazon, Google, Facebook і Яндекс. Але до сих пір тема прискорення сайту немов трохи в тумані: стійко тримаються помилки і міфи. Ми вирішили зібрати в цій статті помилкові думки і прокоментувати кожне з них. Нехай аргументи і факти справжніх фахівців в області інтернет-просування переможуть темряву недосвідчених оглядачів і хайпожоров. Хай буде з Вами висока швидкість завантаження веб-сторінок!

Сайт не може гальмувати, сьогодні у всіх дуже швидкий інтернет

Начебто так, але насправді немає. Почнемо з того, що більше 50% користувачів для доступу до сайтів використовують мобільні пристрої. І тут зі швидкістю як і раніше все погано: повільні канали передачі даних і процесори для завантаження інтернет-ресурсів. Якщо ще й ваш сайт гальмує - це провал.

Далі - корпоративний інтернет. Він не відрізняється доступністю, часто будучи настільки дорогим, що швидкість доступу по офісу обмежена. Це також погіршує становище повільних сайтів.

Єдині щасливчики - користувачі домашнього інтернету. Тут, можливо, ваш нешвидкий сайт втратить не так багато користувачів. Але варто пам’ятати про те, що сучасний ритм життя не дозволяє чекати повернення додому, де є швидкий провідний інтернет. Сьогодні все прийнято вирішувати тут і зараз, коли під рукою тільки телефон або планшет. І ми автоматично повертаємося до повільних каналах передачі даних, які множаться на гальмуючий сайт, що дорівнює різкого зниження конверсії - тобто, провалу.

Мої розробники самі можуть прискорити сайт

Свої програмісти завжди розумніший, досвідченіший і талановитіший, а ще дешевше, але це не точно. Ми не сперечаємося, що ваша команда розробників - молодці з хорошим послужним списком. Але також ми впевнені, що найнадійніше звертатися до професіоналів своєї справи. А розробка і прискорення сайту - не одне і теж. Це вузька спеціалізація, що вимагає досвіду роботи на високонавантажених системах і знання сучасних мов програмування. Тому з проблемою краще звертатися до фахівців, добре в ній розбираються. Ви ж не підете лікувати серце до гастроентеролога, хоча він теж лікар.

Мої програмісти кажуть, що не потрібно нічого прискорювати

Таких історій ми побачили досить багато. Підприємець найняв команду розробників, видав їм технічне завдання і отримав сайт. Але одного разу спливає інформація про те, що інтернет-ресурс завантажується 5, а то і 10 секунд.

Ділове чуття підказує, що це не найкращий показник швидкості. Тоді підприємець звертається до своїх програмістам, щоб виправити проблему, а вони впевнено заявляють, що все прекрасно працює, ніякого гальмування немає. Та й продажу адже йдуть - не важливо, що конверсія низька і витрати на хостинг будуть рости.

Звичайно, автори повільного коду буду шукати масу причин проти залучення сторонніх фахівців і переконувати Вас, що все нормально працює. Але краще замовити аудит у профільних фахівців.

Прискорення сайту: так це необхідно

Мій сайт вантажиться швидко, це у Вас щось з інтернетом

Може здатися, що швидкість завантаження сторінок сайту нормальна. Для об’єктивної оцінки скористайтеся Google Analytics. Там можна подивитися показники швидкості у справжніх користувачів вашого сайту в реальному житті.

Я виміряв швидкість сайту в Pingadmin, Gmetrix, Pingdom - все окей

На просторах інтернету поки є єдиний професійний і надійний інструмент для виміру швидкості сайту - WebPageTest Патрика Міна. Не так давно цей «мультитул» використовувала навіть сама компанія Google. За допомогою цього інструменту можна емулювати проведення тесту з різних країн, з використанням багатьох браузерів і мобільних пристроїв, що дуже важливо. Радимо орієнтуватися на результати перевірки WebPageTest.

А Pingadmin і Gmetrix роблять виміри без обмежень по швидкості мережі інтернету і по процесору пристрої. Це означає, що сайт відкривається на максимальній конфігурації пристрою. А мобільні телефони ще не володіють такою силою. І не скоро будуть. Хіба що великий і могутній Ілон Маск переключиться з Tesla і підкорення космосу на розробку смартфонів. І це тільки одне «але» з пристойного такого списку вад вищевказаних інструментів.

У CMS є чарівна кнопка «прискорити сайт» - натисну її і проблема вирішена

Вкрай сумнівна кнопка. Причини гальмуючого сайту дуже різні - не існує одного готового рішення, якого можна досягти натисканням чарівної кнопки або установкою одного плагіна. Чудеса напевно трапляються, але точно не в сфері Digital.

Навіщо прискорювати сайт? У мене ж швидка CMS

Ще одна помилка про CMS. Розглянемо і його, так би мовити, не відходячи від каси. Реактивні сайти, наприклад, на Бітрікс - не більше, ніж чутки, створені маркетологами. Вони підносять вшиті в систему кеш і якийсь CDN як червону таблетку від усіх бід зі швидкістю інтернет-ресурсу. Але в реальному житті це не допомагає.

Тест GPSI показує результат з низьким балом - значить сайт подібний до черепахи

Якщо справа тільки в балах цього рейтингу, то занепокоєння може бути зайвим. Бали GPSI не впливають на положення сайту в пошуковій видачі і не допомагають зайняти перші місця в аукціонах Google Ads.

Відкриваємо довідку цього сервісу від Google і читаємо. Там написано, що швидкість сайту визначається даними RUM (Real User Monitoring). Тобто реальною швидкістю завантаження сторінок сайту у користувача. Тому працювати потрібно з реальною швидкістю.

Поставлю модуль PageSpeed, і сайт буде «літати»

Цей модуль вимагає кропіткої і тонкої настройки. Далеко не всі можуть відрегулювати PageSpeed так, щоб не «ліг» сайт - на жаль.

І ми часто чуємо, що цей модуль корисно використовувати в зв’язці з PageSpeed Insights. Але останній все ще сируватий і в дірках.

Наприклад, його можна обдурити - накрутити показники. Якщо Вам потрібна тільки видимість результату - будь ласка.

Тому за прискоренням сайту краще звертатися не до фрілансерам без рекомендацій, але із спокусливою ціною, а до перевіреної компанії. Загалом, замовте аудит у професіоналів.

Я все вирішив за допомогою CDN

Велика тема і одне з найсумніших помилок. Архіважливо правильно налаштувати CDN. Інакше ви отримаєте не поліпшення швидкості сайту, а зовсім протилежний ефект. Зазвичай виходить так:

  • затримки тільки ростуть, тому що з’явилося ще одна ланка в ланцюжку передачі контенту - тільки ускладнення процесу;
  • географічний розподіл далеко не всім потрібно - зайва функція, зайві гроші;
  • мережу доставки вмісту добре разрекламировала свої методи стиснення контенту, але по факту працює вполногі;
  • CDN важко назвати надійною - часто «падає».

Висновки робіть самі. Можете узнати детальніше про це в статті Головне, що потрібно знати про CDN.

Мені сказали, що можна засунути весь важкий контент в відкладену завантаження

Бувають випадки, коли це допомагає, але їх вкрай мало. Тому що Lazy-loading не дає реальне прискорення завантаження сайт, а лише знімає навантаження для початкового завантаження інтернет-ресурсу. Але якщо справа зовсім не в тяжкому контенті на першій сторінці - цей трюк не спрацює.

Важкі зображення: потрібно перетиснути контент

Ця омана схожа на попередню. Так, оптимізація картинок - необхідний етап процесу прискорення інтернет ресурсу. Але це не врятує сайт з гальмівним кодом. Хоча, звичайно, допоможе, якщо проблема тільки в зображеннях. Але як ви думаєте: чи можлива така фантастика?

У мене є зайві гроші - куплю дорощий хостинг

Є підприємці, які спокійно платять за хостинг більше 200 $ в місяць. Але раптом помічають, що їх сайт пригальмовує. Тоді вони беруть дорожчий тариф. І начебто, напевно, можливо, інтернет-ресурс трохи прискорюється. Однак, насправді, якщо все зроблено як треба, хостингу за 50-100 $ вистачає з лишком.

Не потрібно нічого прискорювати - налаштуйте мені сервер і все

Це допоможе, якщо справа тільки в сервері. Якщо ж поганий код сайту, то можна звертатися до різних фахівців за налаштуванням - проблему це не вирішить. Це дуже рідкісний випадок.

AMP і Турбо-сторінки вирішать проблему зі швидкістю

Хороші технології, але є досить вагоме «але». Турбо-сторінки - тільки для трафіку з пошукової системи Яндекса, в Україні нею не користуються. AMP - тільки для відвідувачів з Google і деяких соціальних мереж (наприклад YouTube). Щоб користуватися цими технологіями, доведеться підтримувати три версії сайту замість однієї. Набагато вигідніше прискорити сайт і підтримувати його швидкість на хорошому рівні для всіх.

Турбо і AMP - або прискорення сайту? - деякі міфи про ці сервіси.

Вся справа в кешуванні: включу жорсткий кеш і сайт стане швидким, як вітер

На вітер будуть кинуті лише ваші гроші, якщо замовити таку послугу у горе-фрілансерів. Справа в тому, що просто контент віддається сервером і так без кеша. З динамічним контентом справи йдуть інакше. Саме останній дає максимальний час генерації сторінок, але його не закеширувати. Потрібна оптимізація коду.

Отже, який можна зробити висновок. Швидкість сайту дійсно дуже важлива: швидкий сайт - хороша конверсія - високий дохід. Закривати очі на повільний інтернет-ресурс і шукати виправдання - пуста справа.

Залишити коментар

Currently there are no comments, so be the first!

Це може бути важливо

SEO - це не чарівна таблетка. SEO - це міст між сайтом і кінцевим користувачем. Наявність моста краще, ніж його відсутність.